henry_flower: A melancholy wolf (Default)
henry_flower ([personal profile] henry_flower) wrote2017-02-07 06:44 pm

If you call for one wolf, you invite the pack

"Help him who is willing to work, not him who shrinks from it."
--a Roman proverb

"Offer the lazy an egg, and they'll want you to peel it for them."
--a Lithuanian proverb

A poor, humble "refugee":

"Без надання житла ми не з'їдемо, а відключення тепла і світла на нас не подіє", - підсумував Хмеловський.

& the cold harsh reality:

"Історія з пансіонатом "Джерело" дуже давня. Влада багато разів [на протязі 2 років] пропонувала допомогу у вирішенні цього конфлікту. Цим переселенцям пропонували не менше 40 варіантів житла у різних регіонах України. Але інших регіонів вони не хочуть. А за моєю попередньою інформацією, вони хочуть жити виключно в Києві.

But never you mind, my dear Ukrainians. Make sure you keep helping all those "refugees" to feel safe & loved, for it is a regal act to aid the fallen!

[personal profile] sposterig 2017-02-07 05:59 pm (UTC)(link)
таких осередків переселенців по всій країні, мабуть, кілька десятків набереться, по кілька сотень людей в кожному. Але треба розуміти, що такі люди, які вже третій рік там сидять, не є типовими. З приблизно мільйона переселенців більшість влаштовуються самостійно, а в таких таборах застрягли найбільш пасивні, залежні, слабкі. Там є і алкаші з тунєядцями, але є і просто старі чи хворі, чи недостатньо освічені для перекваліфікації. Так, вони багато в чому винні самі, що зависли отак між небом і землею, але і держава теж винна, що не розробила ані відразу, ані досі (!) жодної притомної політики влаштування біженців. Під час боїв їх запхнули куди підвернулося, типу, "потім щось придумаємо". Ось це "потім" настало, а нічого не придумали. Треба було їх розселяти сім'ю за сім'єю, а не скупчувати в орду, і треба було не гуманітаркою їх підгодовувати, а вводити невелику, але платню за проживання в таких центрах. Тоді б вони швидше розселилися. Житло - найскладніша проблема, але це провина держави, що вона прос*ала власну безпеку і тим лишила всіх цих людей без даху над головою. А тепер вона ані компенсацію не платить, ані соціального житла не надає, ані пільгових кредитів на житло.

[personal profile] sposterig 2017-02-07 07:30 pm (UTC)(link)
так, вони нахаби - а хто з нас не нахаба? :) Якби держава за два роки (!) розробила чітку політику з чіткими критеріями надання допомоги і влаштування, то у них не було б підстав нахабніти. Вони б розуміли, в яких рамках вони мусять діяти і який обсяг допомоги вимагати. Але оскільки таких критеріїв нема, то вони намагаються вирвати собі шмат криком.

Київ - місто їм не зовсім чуже, воно столиця їхньої держави. І держава Україна має не нагороджувати їх, а виконувати свої, державні обов'язки - вони ж якось працювали, податки їй платили, в армії служили і т.п. Назамін держава обіцяла їх захищати, в цьому і є єдиний сенс всіх держав, без цього вони і не потрібні :). А раз не захистила, то будь ласкава розплачуйся.

Та я їх не захищаю. Я розумію, що вони люди безвідповідальні - я ж вище сказав, що відповідальні в таких таборах не сидять. І влаштовувати їх треба саме по всій території держави, а не в Києві, київська міська громада їм нчіого не винна. А от київська національна влада - винна. Вони дурні і пияки, а можливо, і скриті сєпари, але це у нас не є підставою для позбавлення громадянства (на жаль).

Щоби не потрапляти в такі пастки формальних зобов'язань, державні чиновники - Мінсоц і Мінрегіон - мали розробляти формальні ж таки політичні процедури, як такими кризами керувати. Держава ж самоусунулась, а розгрібати проблеми тепер киянам-волонтерам.

Я не знаю, що тепер робити. Кажу ж, треба було їм вже давно виплатити якусь компенсацію, щоби вистачило на кімнату в райцентрі, і платити пособіє по безробіттю, як всім, а далі хай самі працюють. Але на то волонтерських коштів не може вистачити. І таких людей по країні ж десятки тисяч :(
Edited 2017-02-07 19:32 (UTC)
euthanasepam: (vata_borodata)

[personal profile] euthanasepam 2017-02-16 11:21 am (UTC)(link)
>> мене просто вражає оце їх дике нахабство "без надання житла ми не з'їдемо" && хачу жить толька в кієвє.

Якось на початку осені, ще було тепло, йшов я одним українським містом, прямуючи з торбами до автобуса. Тут збоку кремезний, метрів зо два, чоловік до мене: ей, ваєнний (прим.: бо я у формі був), я с Луганска, купі мнє паєсть, я тєбє денег дам. Далі німа сцена, аж поки я трохи оговтався від такої несподіванки і спромігся відповісти, що не маю часу, бо автобус поїде без мене. Йду собі далі й думаю всіляке…