henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Завжди було тяжко зрозуміти причину популярності FVWM у бложиках та вікі. Колись на це чудо інженерної думки мені підсадив один сисадмін, якого я іноді згадую незлим тихим словом. FVWM це як sendmail.cf, який якщо почав редагувати, то будеш це робити до кінця своїх днів.

Оновився вчора до master з гітхабу. У мене є підозра, що ті заповзятливі люди які пишуть що "Development is active, and support is excellent.", ніяким FVWM николи не користувалися за межою:

 1. $ (Xephyr -ac -screen 1920x1080 -dpi 192 :1 &) ; fvwm -d :1
 2. Пиздячення галасливої "статті" для лайнукс-для-дебілів.ком, так що всі всцикаються.

Насправді отой FVWM "підтримують" 2 людини: 1 німець, який несамовито бореться проти злих корпорейшнс, що намагаються замацати своїми брудними руками тендітну GPL, та 1 бритиш з-попід передмістя Ландану, який, після того як нещодавно оженився, значно втратив інтерес до пограмування.

Останній багато років був офіційним мейнтейнером. Коли він степнув донизу, страшенні зойки користувачів змусили його залишитися в.о.. Всі гадали, що вперед вийде німець, але цього не сталося, тому що наразі інфоволонтерська боротьба з злими корпорейшнс займає багато часу.

Результат вільного дрейфування такий. FVWM мав хфункцію генерування синтетичних івентів. Наприклад, якщо у вас всі приладдя закриваються комбінацією Alt-F4, але screen налаштовано на перемикання Alt-Fx, то при жмаканні Alt-F4 над терміналом FVWM міг замість закриття приладдя послати Alt-F4 терміналу, який передавав зе комбінацію screen'у.

В master це зламано. Німець написав патч, але тут же сховав його у наймедвежнішу гілку. В такому стані воно сидить там майже рік, а допитливим пропонується робити чєрі пікінѓ.

FVWM має плагін FvwmIconMan, який є пародією на таскбар. В master він рясно плюється у stderr про GetWindowSizeHints кожен раз коли його розміри змінюються (користувач запустив/закрив приладдя або перемикнувся на інший віртуальний екран). Чому, і як це полагодити ніхто не знає.

У стилях FVWM є опція IconTitleFormat. Якщо в master її спробувати підлаштувати, FvwmIconMan перестає бачити нові запущені приладдя, а пейджер перестає малювати написи на прямокутничках вікон. Чому, і як це полагодити ніхто не знає.

В попередніх версія все працювало!

Мораль така: на прикладі брітиша бачимо, що тян не потрібні.

ггг

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Не пам'ятаю де я це побачив вперше та коли, але головне є те, що у тексті все правда! ггг


Коротка історія України та українців

Федір Мачкович

В ніч на шостий день сотворив Бог першу людину, і назвав він її Богданом.

Богдан огледів сотворений світ, порівняв з садом Едемським та й утік з раю, бо був дуже свободолюбивим і не хотів жити в Едемському зоопарку. Для життя він обрав собі найкрасивіше місце на землі—Карпатські гори і сказав "Моя хата скраю!".

Образився на це Господь і перетворив Богдана на неандертальця і сказав "Азм еси ти у края жити, то всея твоя нащадки зватимуться українцями! А я собі сотворю нову расу!". І сотворив він Адама.

Нащадки Богдана розселились від Сяну до Дону. Вони першими приручили тварин—собак, корів та диких свиней. Вони винайшли колесо й зробили перший велосипед. Вони стали першими землеробами, винайшовши плуг, борону та комбайн. І вже подумовували про утворення Січі. На той момент Адама вже прогнали з раю і його нащадки жили в Гоморрі та Содомі займаючись розпустою.

Але прийшов льодовиковий період і військові походи довелось відкласти. Українці винайшли ткацтво та прялку. А коли стало зовсім холодно молодий українець Микола Прометей вкрав у древніх греків вогонь і приніс на Вкраїну, давши людям тепло. За це давньогрецькі фашисти упіймали його та дуже катували. Древні греки були частково нащадками Адама, котрі через злягались з копитними тваринами утворили різні гібриди—кентаврів, сатирів, мінотаврів та інших пегасів. Наразі вони вимерли—потопились через всесвітній потоп, котрий розпочався після того як розтанули льодовики. Також втопились динозаври, бо Ной мав огиду до плазунів і не взяв їх на свою баржу.

Українці винайшли писемництво. Передусім щоб фіксувати для нащадків та інших народів свої пісні, та поезію, бо українська мова була найспівочішою. Досі людство користувалось тільки ієрогліфами.

Українці знайшли на Донбасі каміння що горить і котре плавиться, й назвали їх вугіллям та рудою. І незабаром винайшли ковальство збудувавши першу в світі кузню яку назвали Запоріжсталлю.

Досягнення в науці та техніці привертали все більшу увагу інших народів. До України потягнулись каравани купців. Євреї взагалі вирішили покинути розведення нільських крокодилів та виготовлення з них жіночих сумочок і податись всім табором ближче до культурного центру світу—України. Темної ночі вони втекли з Єгипту в бік України. Але через 40 років зупинились на півдорозі—помер Мойша-провідник, єдина людина, що знала дорогу та українську мову.

В цей час в Україну приїхав Чингізхан з Улан-Батора. Він навчив українців кататись верхи на конях, а вони йому подарували собаку, свиню та корову і пояснили як їх доглядати, щоб Чингізхан більше не тинявся по Євразії, морочачи всім голову, й десь нарешті осів.

Чингізхан повернувся в Азію. На близькому сході по дорозі додому в нього здохла свиня. Потім трохи далі втекла корова, по дорозі він зустрів корейських вчених-астрономів які повертались з Назарету. Вони спитали що це, вказавши на собаку. Чингізхан був неписьменний, і наплутавши те що йому казали в Україні пояснив що собаку можна або доїти або їсти—в неї смачне сало. Корейці, які голодували через свого вождя Кім Чен Іра, купили того собаку для розплоду.

Корову зустріли індуси. Вона стояла посеред шосе перегородивши рух транспорту. Індуси попадали долілиць й стали поклонятись небаченій досі тварюці.

Свиня що здохла, під жарким сонцем Близького Сходу почала розкладатись й смердіти. Всі народи що там жили довго рвало через той сморід. Їх досі нудить при виді свиней. Аборигени близького Сходу вирішили що то була свиня іудеїв, котрі приперлись з Єгипту і сказали щоб ті забирались геть. Так з’явився антисемітизм.

Крим стає європейською здравницею. Тут відпочивали та творили такі видатні люди як Сократ, Аристотель, Діоген. Сюди припливали аргонавти та інші алканавти щоб покращити своє здоров’я.

Найбільшим курортом було кримське місто Троя. Але в надцятому році древньогрецькі москалі від заздрощів зруйнували Трою і тоді троянські українці на чолі з отаманом Енеєм заснували Древній Рим, де збудували Колізей. Тем вони годували левів москалями й насолоджувались цим видовищем. Так завдяки українцям з’явився цирк та театр.

В той же час в українських заробітчан Марічки та Йосифа в невеликому ізраїльському місті Віфлеємі народився син Іісус, засновник християнської віри. Іісус проповідував любити всіх ближніх та неньку Україну. Його учні заснували Ватикан, Царгород, Нью-Йорк та багато інших міст світу.

Зокрема апостол Андрій, мандруючи набережною Дніпра та обираючи де б збудувати Дніпрогес, зустрів чотирьох бурсаків, що повертались з бурси КІСІ додому. "Тут буде велике місто, з каштанами та скляними теплицями в центрі міста", вказав він на пагорби біля дорогожицької телевежі (Колись під час її будування Бог перемішав мови народів, доти все людство говорило українською). І бурсаки Кий, Щек та Хорив заходились його будувати, а Либідь була за архітектора.

Так з’явилось найбільше в ті часи місто—Київ. В ньому було повно церков, університетів та універмагів, місто стало духовним, освітнім та торговим центром.

В цей період на півночі дикі племена москалів, з’ївши останнього мамонта, вирішили, що далі так жити не можна і треба загарбати Україну й поневолити свободолюбивих нащадків Першобогдана. Вони в глухому лісі на болоті будують кілька шалашів та обносять його парканом. Паркан нарікають Дерев’яним Кремлем, а болото—Москвою.

В цей час Колумб відкриває Америку. Але відкривши її думає, що потрапив до України, тільки з іншого боку, бо мистецтво вишивки інків повністю співпадає з гуцульськими орнаментами. Народ інків та індійців був започаткований древніми гуцулами, які ще до Всесвітнього потопу, коли ще не було винайдено ГрінКард, потрапили до Америки.

В цей же час у Львові з’являється перший друкарський станок створений Федоровичем. Україна навчила весь світ друкувати паперові гроші та книжки.

В Києві розквітає Могилянська Академія. В котрій винаходять порох, динаміт, пеніцилін, безпечну бритву, та багато інших предметів необхідних у побуті.

В Запоріжжі з’являється Запорізька Січ—наймогутніше військове формування в історії людства. Тільки через сотні років за зразком Січі буде збудовано Пентагон. Але звитягу українських військових так нікому й не вдасться повторити.

В Україні розквітає культура та мистецтво. Твори Шевченка перекладають на всі мови світу. Завдяки Шекспіру, котрий перекладав твори Шевченка, Лесі Українки та Франка англомовне населення планети дізнається про романтичну історію кохання української пари Романа та Юлі.

Тим часом лютим москалям не давав спокою добробут українців і вони починають все частіше й частіше шкодити Україні, забуваючи що Київ мати російських міст, а Україна виплекала для Московії таких видатних людей як Ломоносов, Гоголь, Хрущов та Мазепа. Що саме в Києві московити навчились користуватись туалетом, носити штані та краватки, та голити бороди. Москалі почали все частіше й частіше робити набіги на Україну, нищачи її. Українців вони або вбивали або гнали в полон, де русифікували та робили янучарами. Піком москальської навали стала середина 20-го століття, коли москалі разом з фашистами захопили Україну. Тільки титанічна боротьба українських опришків під проводом ОУН-УПА звільнила Україну та інші народи Європи спершу від коричневої чуми, а згодом в 90-хх роках і від москальської. Нащадки Першобогдана зберегли його нестримну любов до Свободи та власної землі.

Слава Україні!

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Наразі, замість того щоб ѓрепати /use/share/doc/kernel-doc-*/, треба лізти на kernel.org і качати тарбол. WTF.

$ git remote -v
origin git://pkgs.fedoraproject.org/kernel (fetch)
origin git://pkgs.fedoraproject.org/kernel (push)

$ git log `git log --grep kernel-doc -n1 --format=%H` -3 --reverse
commit 3b1e47cc2d6c1adfd66c3beac22674911db4c068
Author: Josh Boyer <jwboyer@redhat.com>
Date:  Tue Jan 7 10:29:41 2014 -0500

  Drop -doc subpackage

commit b9ba7a75aff520e7b402dc1b61e165a3db44ae9c
Author: Josh Boyer <jwboyer@redhat.com>
Date:  Tue Jan 7 12:53:13 2014 -0500

  Revert "Drop -doc subpackage"

  This reverts commit 3b1e47cc2d6c1adfd66c3beac22674911db4c068.

  Apparently this is still important enough to be built in some cases.
  Rethink later.

commit b65f9ed036fca30c0684bfc6fe72d72a53e9867a
Author: Josh Boyer <jwboyer@fedoraproject.org>
Date:  Wed Jan 8 07:35:29 2014 -0500

  Revert "Revert "Drop -doc subpackage""

  This reverts commit b9ba7a75aff520e7b402dc1b61e165a3db44ae9c.

  Reverts of reverts. For fun. If we do a kernel-doc package, it might
  be better to be in a different SRPM.
henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Залишилося 2 дні! ггг

$ curl wttr.in/kyiv?3n
Weather report: Kiev, Ukraine

   \  /   Sunny
   .-.   24-25 °C
  ― (  ) ―  ↖ 11 km/h
   `-’   10 km
   /  \   0.0 mm
            ┌─────────────┐
┌───────────────────────┤ Sun 20 Aug ├───────────────────────┐
│       Noon   └──────┬──────┘   Night      │
├──────────────────────────────┼──────────────────────────────┤
│   \  /   Sunny     │   \  /   Clear     │
│   .-.   31-32 °C    │   .-.   29-32 °C    │
│  ― (  ) ―  ↖ 14-17 km/h  │  ― (  ) ―  ← 17-32 km/h  │
│   `-’   20 km     │   `-’   20 km     │
│   /  \   0.0 mm | 0%  │   /  \   0.0 mm | 0%  │
└──────────────────────────────┴──────────────────────────────┘
            ┌─────────────┐
┌───────────────────────┤ Mon 21 Aug ├───────────────────────┐
│       Noon   └──────┬──────┘   Night      │
├──────────────────────────────┼──────────────────────────────┤
│  \ /    Partly cloudy │ _`/"".-.   Moderate or he…│
│ _ /"".-.   32-33 °C    │  ,\_(  ).  24-28 °C    │
│  \_(  ).  ↖ 6-8 km/h   │  /(___(__) ↘ 25-37 km/h  │
│  /(___(__) 20 km     │  ‚‘‚‘‚‘‚‘  17 km     │
│        0.0 mm | 0%  │  ‚’‚’‚’‚’  1.0 mm | 38%  │
└──────────────────────────────┴──────────────────────────────┘
            ┌─────────────┐
┌───────────────────────┤ Tue 22 Aug ├───────────────────────┐
│       Noon   └──────┬──────┘   Night      │
├──────────────────────────────┼──────────────────────────────┤
│   .-.   Heavy rain   │        Cloudy     │
│   (  ).  16 °C     │   .--.   15 °C     │
│  (___(__)  ↘ 21-30 km/h  │  .-(  ).  ↘ 15-25 km/h  │
│  ‚‘‚‘‚‘‚‘  14 km     │ (___.__)__) 16 km     │
│  ‚’‚’‚’‚’  7.6 mm | 85%  │        0.8 mm | 47%  │
└──────────────────────────────┴──────────────────────────────┘
henry_flower: A melancholy wolf (Default)

"Is that a Picasso?"
"No it's a chipalala." (???)
"No he's painted this during his blue period."
"Well, you can see he wasn't happy when he painted that!"


Opens a Youtube page

Тут я зупинився, щоб з'ясувати що таке "chipalala". Як то можна зробити, якщо субтитри відсутні? (Діалог вище я транскріпшонув сам.) Але ті бозна-коли скачані файли також мають "професійний" російський аудіо струмок!

"Єто Пікассо?"
"Скорєє шімпанзє." (???)
"Відно картіна із ґолубоґо пєріода."
"Точно, явноє ізвращєніє."


Для тих хто живе під скелею: (a) Picasso's Blue Period, (b) blue (adj.) -- filled with melancholy and despondency.

Мораль, сподіваюсь, зрозуміла.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Мій улюблений клоун оновив дизайн свого всіма забутого бложику! Тепер він з position: fixed; top: 0 увесь час довірливо поглядає на відвідувачів.

Схуднув, нарешті, молодець (чи то він живота втягнув, позуючи? гагага).

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Патерсон робить алюзію на вислів "let the cat out of the bag" [0], але ніхто з присутніх не розуміє про що мова :(

~3:05

Opens a Youtube page

В СНД взагалі хто-небудь щось читає англійською за межами документації та уривків безглуздих новин? Книжки може якісь, не?

:(

[0] to reveal facts previously hidden

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

"The judgement of a whole people, especially of a free people, is looked upon to be infallible. And this is universally true, while they remain in their proper sphere, unbiased by faction, undeluded by the tricks of designing men.

A body of people thus circumstanced cannot be supposed to judge amiss on any essential points; for if they decide in favour of themselves, which is extremely natural, their decision is just, inasmuch as whatever contributes to their benefit is a general benefit, and advances the real public good."

-- On Government (From the Pennsylvania Gazette, Apr 1, 1736) by Ben Franklin.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Подивився ближче, чому сайт Nitro PDF не дає мені скачати a trial version.

tl;dr: єто піздєц.

По-1ше, вони там мають отаку кашу з obfuscated js:

https://www.gonitro.com/js/nitro/dist/global-min.js

Просто дати лінк на .msi не можна, треба Аналізувати Дейта.

submit: function(event) {
...
  this.form.find("button").after(loader), Bizible.Push("User", {
    eMail: this.form.find("input[name=email_address]").val()
  });
...
}

По-2ге, вони використовують оце лайно: https://support.bizible.com/hc/en-us/articles/115009359827-Bizible-Framework, яке ublock origin по замовченню блокує, тому їх колгоспний submit не працює. Дуже цікава компанія https://www.crunchbase.com/organization/bizible. Стартап з 2011 року, 6 раундів, останній цього місяця. Повний фарш з "machine learning", "insights" та snake oil.

Багато хто, як бачимо, ведеться.

Щодо самого nitro pdf. Можливості редагувань зображень нема. Мотлох за $159.99.

Що більш цікаво, це питання хто саме nitro pdf пише. Якщо вірити іх пиздуватому сайту, вони гамериканська хфірма з охфісами у Ірландії та Австралії. Але існує така собі pdfforge.org, яка нібито знаходиться у Германії та має корні з open source https://sourceforge.net/projects/pdfcreator/. Остання контора продає за 119€ PDF Architect, який є абсолютною копією nitro pdf, тільки має інший логотип та кольорову гаму.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Тато спитав як йому "замазати" кілька рядків у 12 pdf'ах, які він з гріхом навпіл зробив через сканування Важливих Документів. Тобто кожен pdf там є набір зображень, без OCR'у.

Я сказав йому відправити мені 1 pdf по email та кинув трубку.

Самостійно редагувати 12 pdf я бажання не мав, тому проста порада зробити:

$ pdfimages -j input.pdf hello

(gimp)

$ convert hello-*.jpg output.pdf

була непридатною, бо ніяким лайнуксом або сігвеном тато користуватися не вміє. Тоді я згадав про foxit pdf editor і навіть знайшов у себе якусь його замшілу версію 2010 року.

Коротке ревью: єто піздєц.

Т.я. єдині доступні об'єкти у тих pdf--зображення, ніякі стандартні інструменти не працюють, але є опція edit image. Олрайт. Інтерфейс у тієї версії foxit'а--класичний 1990s style MDI. Опція edit image відкриває новий "документ", з'являються нові тулбари, тощо. Ніякої підказки типу "Гей придурок! Дивись на меню з назвою Windows!" щоб перемикнути назад до основного pdf'у нема. То я знаю що таке MDI, бо колись у школі грався з MS Visial Studio C++, а як про це здогадуються звичайні користувачі?

Гаразд, редагую зображення, клацаю Save, переключаюся на основний документ--змін у pdf'і нема. Huh? Виявляється, кнопка Save ніхуя не робить. Щоб зробити сейв, треба акуратно закрити image document (не pdf!), тоді foxit спитає "зберегти?".

Поліз на сайт foxit за новою версією, гадаючи що напевно з 2010 року якісь баги були виправлені. Виявляється, вони повність переписали отой едітор і назвали його phantompdf. Той ідішн, що мені потрібен (який, якщо вірити сайту, вміє редагувати images) коштує $139, але є a trial версія! (Щоб її скачати питають email, але підходить me@example.com.) Олрайт.

Коротке ревью: єто піздєц.

Замість MDI--TDI та пиздуватий ribbon інтерфейс "драстуй новий 2007й рік".

На 1й погляд схема така ж сама: edit image, але в "оновленій" версії нема cut та delete. Copy--є. Тобто у foxit pdf editor можна було виділити прямокутник, нажати delete і область зафарбовувалась у поточний bg color, але наполягати на такій складній функції за $139, це теж саме як мріяти про 4x4 в an urban car.

Тоді я поліз на https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PDF_software, і згадав про OpenOffce.

Коротке ревью: єто піздєц.

Pdf (після встановлення спеціяльного плагіну) воно відкриває indeed, але можливості відредагувати зображення там нема, якщо не рахувати змін кольору та форми.

Скачав останню версію Scribus.

Коротке ревью: єто піздєц.

Редагування зображень воно делегує gimp'у (записує png у tmp file, який тоді відкриває гімп), що звучить вкрай логічно, але зрадів я марно, тому що коли у гімпі клацаєш overwrite, скрайбас (скріб'юс?) лякається і каже що tmp файла нема, коли він є. Колупання вручну у декількох діалогах, щоб знайти той tmp file (після кожної його зміни) можливе, але дуже нудне і довге.

Скачав trial версію якоїсь PDF Studio.

Коротке ревью: єто піздєц.

Можливості редагувань зображень нема, але є функція "redacting"! Олрайт. Інтерфейс цієї фічі зроблено так, що якщо забути зробити apply після нанесення прямокутників, PDF Studio тихесенько збереже зміни і створить векторні об'єкти поверх зображення. Тобто будь-який вася відкриє pdf у будь якому pdf-редакторі і видалить ті об'єкти, таким чином анулюючи всі операції з redacting.

Хотів ще спробувати nitropdf, але їх пиздуватий сайт не дає мені скачати a trial версію.

Так, мені відомо що є Adobe Acrobat. У мене є ропуха платити $179.88/yr для запуску його 1 разу на 5 років. Цікаво, що акробат неможливо взагалі купити як раніше, а можна лише оновлювати ліценцію кожен місяць або рік. A brave new world.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

John Randolph about the weather conditions in St Petersburg in the May of 1830:

"This country may well be likened to a comet; we are now in the perihelion--I shall not wait the aphelion. Never have I seen so many severe cases of summer disease.

St. Petersburg, built upon a morass, resembles Holland in everything but cleanliness and wealth. An inundation of the Neva, the only outlet of the vast Lake Ladoga and its tributary swamps, lays the city under water. The mark of the last inundation is four feet above the surface of the streets, which are all on a dead level. The water for drinking is detestable, worse even than that of Norfolk or New York, and never fails to engender the most fatal diseases. Dysentery in its worst form, bilious fever of the most malignant type, are now raging. The Concord [the ship which brought him] is a perfect hospital.

I have written thus far interrupted every quarter of a minute by innumerable flies, gigantic as the empire they inhabit, which attack the face in all its vulnerable points--nose, mouth, ears, and eyes under the cover of the spectacles. This is the land of Pharaoh and its plagues. It is Egypt in all but fertility. The extremes of human misery and human splendour here meet."

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Apparently, the Italians have their very own way to fight in battles.

29 Jun, 1440:

"the Florentines [4000 troops + 300 knights from Venice], under their commissaries, had drawn together their forces, and being joined by those of the pope [4000 troops also], halted at Anghiari, a castle placed at the foot of the mountains that divide the Val di Tavere from the Val di Chiane [...]"

"As the Signory had heard of the count’s victory and the recall of Niccolo [who was hired by Filippo Visconti, the duke of Milan], they imagined that without again drawing a sword or disturbing the dust under their horses’ feet, the victory was their own, and the war at an end, they wrote to the commissaries, desiring them to avoid an engagement, as Niccolo could not remain much longer in Tuscany.

These instructions coming to the knowledge of [Niccolo] Piccinino, and perceiving the necessity of his speedy return, to leave nothing unattempted, he determined to engage the enemy, expecting to find them unprepared, and not disposed for battle. [...]

Niccolo then led his forces [1100 troops + 2000 men from the nearby town Borgo] in battle array toward Anghiari, and had arrived within two miles of the place, when Micheletto Attendulo observed great clouds of dust, and conjecturing at once, that it must be occasioned by the enemy’s approach, immediately called the troops to arms."

"[...] The battle continued two hours, during which each side had frequent possession of the bridge, and their attempts upon it were attended with equal success; but on both sides of the river, the disadvantage of Niccolo was manifest; for when his people crossed the bridge, they found the enemy unbroken, and the ground being leveled, they could manœuvre without difficulty, and the weary be relieved by such as were fresh.

But when the Florentines crossed, Niccolo could not relieve those that were harassed, on account of the hindrance interposed by the ditches and embankments on each side of the road; thus whenever his troops got possession of the bridge, they were soon repulsed by the fresh forces of the Florentines; but when the bridge was taken by the Florentines, and they passed over and proceeded upon the road, Niccolo having no opportunity to reinforce his troops, being prevented by the impetuosity of the enemy and the inconvenience of the ground, the rear guard became mingled with the van, and occasioned the utmost confusion and disorder; they were forced to flee, and hastened at full speed toward the Borgo.

The Florentine troops fell upon the plunder, which was very valuable in horses, prisoners, and military stores, for not more than a thousand of the enemy’s cavalry reached the town. The people of the Borgo, who had followed Niccolo in the hope of plunder, became booty themselves, all of them being taken, and obliged to pay a ransom. [...]

This victory was much more advantageous to the Florentines than injurious to the duke; for, had they been conquered, Tuscany would have been his own; but he, by his defeat, only lost the horses and accoutrements of his army, which could be replaced without any very serious expense.

Nor was there ever an instance of wars being carried on in an enemy’s country with less injury to the assailants than at this; for in so great a defeat, and in a battle which continued four hours, only one man died, and he, not from wounds inflicted by hostile weapons, or any honorable means, but, having fallen from his horse, was trampled to death.

Combatants then engaged with little danger; being nearly all mounted, covered with armor, and preserved from death whenever they chose to surrender, there was no necessity for risking their lives; while fighting, their armor defended them, and when they could resist no longer, they yielded and were safe."

"This battle, from the circumstances which attended and followed it, presents a striking example of the wretched state of military discipline in those times.

The enemy’s forces being defeated and driven into the Borgo, the commissaries desired to pursue them, in order to make the victory complete, but not a single condottiere or soldier would obey, alleging, as a sufficient reason for their refusal, that they must take care of the booty and attend to their wounded; and, what is still more surprising, the next day, without permission from the commissaries, or the least regard for their commanders, they went to Arezzo, and, having secured their plunder, returned to Anghiari; a thing so contrary to military order and all subordination, that the merest shadow of a regular army would easily and most justly have wrested from them the victory they had so undeservedly obtained.

Added to this, the men-at-arms [knights], or heavy-armed horse, who had been taken prisoners, whom the commissaries wished to be detained that they might not rejoin the enemy, were set at liberty, contrary to their orders.

It is astonishing, that an army so constructed should have sufficient energy to obtain the victory, or that any should be found so imbecile as to allow such a disorderly rabble to vanquish them."

(From History of Florence, Book V, Chapter VII by Niccolo Machiavelli.)

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

"I like an employee who has a certain taste as I do"

Opens a Youtube page

henry_flower: A melancholy wolf (Default)
> choco install openoffice

Euroseek! Excite! Hotbot! Lycos! Цікаво, чому нема altavista.

Ота версія OO вийшла восени минулого року.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

I define rmsspeak as a language that was created by RMS to meet the ideological requirements of the GNU movement.

A fresh (28 Jul) example:

I wrote A, you responded B, which appears to disagree. However, there is no conflict between what you report and what I wrote. They appear to conflict, but they really don't conflict.

бггг

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

'[In the summer of 1424] The Florentines finding Imola in the hands of the enemy [Filippo Visconti, the duke of Milan], and the war publicly known, sent their forces to Furli and besieged it on all sides. That the duke’s people might not relieve it, they hired Count Alberigo, who from Zagonara, his own domain, overran the country daily, up to the gates of Imola.

Agnolo della Pergola [a soldier of fortune in the rank of Capitano, hired by the duke of Milan], finding the strong position which the Florentines had taken prevented him from relieving Furli, determined to attempt the capture of Zagonara, thinking they would not allow that place to be lost, and that in the endeavor to relieve it they would be compelled to give up their design against Furli, and come to an engagement under great disadvantage.

Thus the duke’s people compelled Alberigo to sue for terms, which he obtained on condition of giving up Zagonara, if the Florentines did not relieve him within fifteen days. This misfortune being known in the Florentine camp and in the city, and all being anxious that the enemy should not obtain the expected advantage, they enabled him to secure a greater; for having abandoned the siege of Furli to go to the relief of Zagonara, on encountering the enemy they were soon routed, not so much by the bravery of their adversaries as by the severity of the season; for, having marched many hours through deep mud and heavy rain, they found the enemy quite fresh, and were therefore easily vanquished.

Nevertheless, in this great defeat, famous throughout all Italy, no death occurred except those of Lodovico degli Obizi and two of his people, who having fallen from their horses were drowned in the morass.'

(From History of Florence, Book IV, Chapter I by Niccolo Machiavelli.)

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Оновився до Fedora 26. Після оновлення кортіло когось побити.

"FreeType 2.7 ships the new v40 TrueType instructions interpreter version enabled by default."

IRL це працює так: якщо antialiasing для truetype шрифтів відключено, то дивитися на екран стає так приємно, ніби до очей насипали рíну.

Отут https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1469712 радять експортнути FREETYPE_PROPERTIES=truetype:interpreter-version=35, але Chromium <= 59 нахабно плює на FREETYPE_PROPERTIES.

Оновився також з W10 1607 до 1703 (пожалкував миттєво). З кожним релізом W10 починає все більше жити своїм життям. Кількість жеручих сервісів, які постійно обертаються у бекграунді та посилають у Центр свої знахідки, вражає.

> gsv|select -p DisplayName,starttype|sort -p DisplayName|g disabled

Auto Time Zone Updater                  Disabled
Connected User Experiences and Telemetry         Disabled
Data Usage                        Disabled
Diagnostic Policy Service                 Disabled
Geolocation Service                    Disabled
HomeGroup Provider                    Disabled
Microsoft App-V Client                  Disabled
Net.Tcp Port Sharing Service               Disabled
Program Compatibility Assistant Service          Disabled
Remote Registry                      Disabled
Routing and Remote Access                 Disabled
Security Center                      Disabled
Shared PC Account Manager                 Disabled
Smart Card                        Disabled
Superfetch                        Disabled
User Experience Virtualization Service          Disabled
Windows Defender Security Center Service         Disabled

Якщо в лаптопі не SSD, про W10 ліпше забути.

rms

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Веселі німці:

Opens a Youtube page

(Альбом гамузом є отут.)

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

TIL, glob is short for "global" (expression) & once upon a time there was a separate /bin/glob command!

Date: Fri, 07 Jul 2017 20:04:22 -0700
From: Steve Johnson <scj-NwtWUD4K+P9BDgjK7y7TUQ@public.gmane.org>
Newsgroups: gmane.org.unix-heritage.general
Subject: Re: origin of the name 'glob'
X-Mailer: Atmail 7.8.0.2
Message-ID: <90d3e82762409a1fcb835ce0e0c3cf9a5602bfe7@webmail.yaccman.com>

Doug would probably be a better source, but, as you know, grep stands
for global regular expression print. This is a literal translation
into words of a common idiom in vi (and ed before that): g/xxx/p
which prints all the lines that match xxx. The g means that it finds
all lines, rather than just searching for one.

Since glob tends to match more than one thing, but not in the usual
way, I suspect that it is a shortening of "global regular expression
print" (with no print, and not, strictly speaking, the usual regular
expression syntax either)...

As to why regular expressions are called "regular" expressions, that
happened long before Unix...

Steve
Date: Sun, 09 Jul 2017 08:26:56 -0400
From: Doug McIlroy <doug-bJGkzYaaMJvEkZP4S/TgZg@public.gmane.org>
Newsgroups: gmane.org.unix-heritage.general
Subject: Re: origin of the name 'glob'
User-Agent: Heirloom mailx 12.5 7/5/10
Message-ID: <201707091226.v69CQuvp031800@coolidge.cs.Dartmouth.EDU>

Glob was an an accident. When Ken and Dennis wanted to put wildcards
(an anachronistic word--it wasn't used in the Unix lab at the time)
into the shell, there wasn't room, so they came up with the clever hack
of calling another process to do the work.

I have always understood that glob meant global because commands like
    rm *
would be applied to every file in a directory. A relationship to ed's
g command was clear, but not primary in my mind.

One curious fact is that from day one the word hase been pronounced glob,
not globe. (By contrast, creat has been variously pronounced cree-at
and create.) It is also interesting to speculate on whether there would
be a glob library routine in Linux had glob only been an identifier in
sh.c rather than an entry in /bin.

I believe the simple * was borrowed from somewhere else. If the g command
had been the driving model, glob would probably have had ? and ?*, not
? and *. (It couldn't use ed's . because . was ubiquitous in file names.)

My etymology is somewhat different from Steve's. But I never asked the
originator(s). Steve, did you?

Doug
henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Потрібно було порівняти mtime файлу з неможливо старою датою. new Date('1970') здалося > ідіоматичним ніж 0, аж раптом я помітив, що node чомусь мені видає московську таймзону при toString().

Га? Шо коїться?! У мене time offset називається EEST (Eastern European Summer Time)! Мене хакнуло якесь московське падло? Аааа!

$ node -p "new Date('1970').toString()"
Thu Jan 01 1970 02:00:00 GMT+0200 (MSK)

А потім згадав, що tzdata вміщує історичні таймзони, тобто Київ у 1970, напевно, був у таймзоні MSK.

$ TZ= node -p "new Date('1970').toString()"
Thu Jan 01 1970 00:00:00 GMT+0000 (UTC)

$ TZ=America/Los_Angeles node -p "new Date('1970').toString()"
Wed Dec 31 1969 16:00:00 GMT-0800 (PST)

Phew, а я вже перелякався, ггг. Йобані кацапи.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Новина про незгасне майбутнє вінілу (завдяки клінічному ідіотизму населення, так що "after a 28-year hiatus, Sony announced it will resume production of the vinyl record"), мені нагадала:

Opens a Youtube page

ггг

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

"This ransomware attempts to encrypt all files with the following file name extensions in all folders in all fixed drives, except for C:\Windows:

.3ds .7z .accdb .ai [...]"

New ransomware, old techniques: Petya adds worm capabilities

Ось бачите, як все просто. Тому, хто зберігає нажиту тяжкою працею data у c:\Windows\VasyaTehHakir, російського malware можна не боятися, ггг.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Гарні були у Кенонікал телефони:

"The phones were slow and had to be rebooted on a regular basis. [...] The battery indicator tended to show bogus data. Mobile data was unreliable, (national) roaming often didn’t work at all. The location service was very unreliable. The phone didn’t always ring when called, or you couldn’t make an outgoing call because the UI hid the buttons. The alarm didn’t work reliably. Bluetooth only supported audio devices, and later input devices, but not even basic file transfer. WiFi would not connect to WPA Enterprise networks until OTA-5. I think at one point the music player even started deleting files while indexing them."

http://www.lieberbiber.de/2017/06/20/my-ubuntu-for-mobile-devices-post-mortem/

Зате не злий Гоогл.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Nolan Peterson is a U.S. war correspondent who has been reporting on the war in Ukraine, often from the front lines, for three years. He's had a front-row seat to Russia's invasion of the country—including tank battles, trench warfare, snipers and artillery barrages.

https://itunes.apple.com/us/podcast/ukraines-forever-war/id1243070883

RSS: http://ukrainewarstories.libsyn.com/rss

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Прикро відчувати себе галімим лузером. Ось як люди працюють:

The top result is an ad for “WEP Password Generator”, a simple random string generator that charges $50/month. It’s already making $10,000 per month, despite being released in April.

How to Make $80,000 Per Month on the Apple App Store

*пірнає у депресію*

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Цікаво, навіщо у npm, Inc стали вставляти у блог пости імбецильну мазню "мамо, дивись! я намалював дівча та хмару!"?

http://blog.npmjs.org/post/161627993435/learn-more-about-npms-lockfiles

У пості 8 фігурок "девелоперів". Якщо раніше всі малювали на діаграмах абстрактного безстатевого користувача, то зараз я нарахував 6 расових категорій та 5 "жіночих" зачісок.

I feel they're overdoing it.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)
"Shout out to the six people who have tried to copy a share key from
one DAS page and use it to access another for free. I thought of that.

Those six people: 2x Mac, 3x Windows, 1x Linux. So 33% Mac. 41% of DAS
desktop hits come from Macs, but 74% of paying customers use Macs.

Which means: Mac users disproportionately pay, and it seems that
non-Mac users disproportionately try to "steal" (we have no better
word)."

9 Jun 2017
https://twitter.com/garybernhardt/status/872971797397872642

That "1x Linux" was me, HAHAHA.

I literally have an urge to do such king of checks "did the author think of that" purely for the sake of it. Had he failed to do the job properly, I would have dropped him an email.

I'm not a subscriber, btw.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Learn Ukrainian!

Amaze your friends, impress your teachers & delight your parents w/ the handy day-to-day phrases!

Побачив у твіторі. Кажуть, це файне місто Ужгород.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Гостре око помітив BEP 30 (Merkle hash torrent extension), якому 8 років!

Виявляється, що у .torrent файлі замість

{
  "info": {
    "pieces": "5185dde84af5dc7df6e1a764b8b1f8f0ce00e2ce...[дохуя]",
    "piece length": 262144,
    ...
  }
}

може бути тільки:

{
  "info": {
    "root hash": "5185dde84af5dc7df6e1a764b8b1f8f0ce00e2ce",
    "piece length": 262144,
    ...
  }
}

і цього має бути достатньо, бо голландські вчоні винайшли спосіб дотягнутися до всіх до всіх інших шматочків файлу маючи лише одненький рутовий геш дерева Меркле. Щоправда, знайти такий хоробрий .torrent файл in the wild мені не вдалося.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

О боже, Вільям Генрі Гейтс III став відеоблогером.
All that's fair must fade.

Opens a Youtube page

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Гішпанські пацани з Мадриду:

Opens a Youtube page

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Чомусь0 ніколи не читав (і не дивився) Tennessee Williams. Сьогодні прочитав його The Glass Menagerie. Коротка рецензія: ахуєть.

(Btw, колекція його п'єс у пристойних epub'ах (а не того мотлоху що видає Гоогл), тут: magnet:?xt=urn:btih:944e3322cc94bb460a75eca6536621004eb9f6c5.)


[0] 'cause I'm a barbarian.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

This (Thomas Babington Macaulay. The History of England, From the Accession of James II) was a fantastic read. 10/10.

As always, I was disappointed w/ myself for not having read it much earlier.

Some memorable parts: James' journey across Ireland, the Siege of Londonderry, the state of the Highlands, the Caledonia colony.

The last one is the most hilarious description of the particular South American conquest I've ever heard--tears were literally rolling down my cheeks from laughter.

Macaulay also didn't miss a chance to mock the Muscovites for "a wild and barbarous character":

"The English embassies had historians whose narratives may still be read with interest. Those historians described vividly, and sometimes bitterly, the savage ignorance and the squalid poverty of the barbarous country in which they had sojourned.

In that country, they said, there was neither literature nor science, neither school nor college. It was not till more than a hundred years after the invention of printing that a single printing press had been introduced into the Russian empire; and that printing press had speedily perished in a fire which was supposed to have been kindled by the priests. Even in the seventeenth century the library of a prelate of the first dignity consisted of a few manuscripts. Those manuscripts too were in long rolls; for the art of bookbinding was unknown.

The best educated men could barely read and write. It was much if the secretary to whom was entrusted the direction of negotiations with foreign powers had a sufficient smattering of Dog Latin to make himself understood.

The arithmetic was the arithmetic of the dark ages. The denary notation was unknown. Even in the Imperial Treasury the computations were made by the help of balls strung on wires. Round the person of the Sovereign there was a blaze of gold and jewels; but even in his most splendid palaces were to be found the filth and misery of an Irish cabin. So late as the year 1663 the gentlemen of the retinue of the Earl of Carlisle were, in the city of Moscow, thrust into a single bedroom, and were told that, if they did not remain together, they would be in danger of being devoured by rats.

Such was the report which the English legations made of what they had seen and suffered in Russia; and their evidence was confirmed by the appearance which the Russian legations made in England.

The strangers spoke no civilised language. Their garb, their gestures, their salutations, had a wild and barbarous character. The ambassador and the grandees who accompanied him were so gorgeous that all London crowded to stare at them, and so filthy that nobody dared to touch them. They came to the court balls dropping pearls and vermin. It was said that one envoy cudgelled the lords of his train whenever they soiled or lost any part of their finery, and that another had with difficulty been prevented from putting his son to death for the crime of shaving and dressing after the French fashion.

[...]

On the Baltic Russia had not then a single port. Her maritime trade with the other rations of Christendom was entirely carried on at Archangel, a place which had been created and was supported by adventurers from our island.

In the days of the Tudors, a ship from England, seeking a north east passage to the land of silk and spice, had discovered the White Sea. The barbarians who dwelt on the shores of that dreary gulf had never before seen such a portent as a vessel of a hundred and sixty tons burden. They fled in terror; and, when they were pursued and overtaken, prostrated themselves before the chief of the strangers and kissed his feet. He succeeded in opening a friendly communication with them; and from that time there had been a regular commercial intercourse between our country and the subjects of the Czar.

A Russia Company was incorporated in London. An English factory was built at Archangel. That factory was indeed, even in the latter part of the seventeenth century, a rude and mean building. The walls consisted of trees laid one upon another; and the roof was of birch bark. This shelter, however, was sufficient in the long summer day of the Arctic regions. Regularly at that season several English ships cast anchor in the bay. A fair was held on the beach. Traders came from a distance of many hundreds of miles to the only mart where they could exchange hemp and tar, hides and tallow, wax and honey, the fur of the sable and the wolverine, and the roe of the sturgeon of the Volga, for Manchester stuffs, Sheffield knives, Birmingham buttons, sugar from Jamaica and pepper from Malabar.

The commerce in these articles was open. But there was a secret traffic which was not less active or less lucrative, though the Russian laws had made it punishable, and though the Russian divines pronounced it damnable. In general the mandates of princes and the lessons of priests were received by the Muscovite with profound reverence. But the authority of his princes and of his priests united could not keep him from tobacco. Pipes he could not obtain; but a cow's horn perforated served his turn. From every Archangel fair rolls of the best Virginia speedily found their way to Novgorod and Tobolsk.

[...]

Nor does [John] Evelyn seem to have formed a much more favourable opinion of his august tenant [Peter I]. It was, indeed, not in the character of tenant that the Czar was likely to gain the good word of civilised men. With all the high qualities which were peculiar to himself, he had all the filthy habits which were then common among his countrymen.

To the end of his life, while disciplining armies, founding schools, framing codes, organising tribunals, building cities in deserts, joining distant seas by artificial rivers, he lived in his palace like a hog in a sty; and, when he was entertained by other sovereigns, never failed to leave on their tapestried walls and velvet state beds unequivocal proof that a savage had been there. Evelyn's house was left in such a state that the Treasury quieted his complaints with a considerable sum of money.

I wonder what he meant by "proof that a savage had been there". Did Peter I have a habit of sleeping in his boots or what?

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

На початку року я писав, до чого приводить лаконічне повідомлення росіянам, які намагаються зайти почитати 1 псевдо-технічний бложик:

Більшість дописів Гоогл помічає як спам, деякі кацапи просто залишають сумний рядок на кшталт :((, а у деяких раптом починає тяжко палати дупа. Свіжий приклад:

Date: Wed, 31 May 2017 03:44:42 +0000
From: Omoikane Omake <omoikane.omake@gmail.com>
To: XXXXXX@gmail.com
Subject: New comment on GTK3.
Message-ID: <f4030435b48088d15b0550c9bd7d@google.com>

Omoikane Omake has left a new comment on your post "GTK3":

Сам пошел нахуй, мудила опиздохуевший. Санкции наложил, да, как мудаки
омериканские? Злобный ты распиздяй.

"Санкции", ггг

Btw, оця абізяна (справжне ім'я якої Сєрґєй)--є хардкорним фаном гамериканського деб'яна!

Розмірковую над запуском якогось порно-порталу, з 0 actual content, тільки з купою affiliate links, де був би перелік якихось найбільш популярних educational videos, але при заході на сайт з Московії, desperate kacaps замість гарячого кєна отримували би оте гаряче червоне вітання. Гадаю, злість, палання та обурення були би якісно більшого рівня.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Коротка довідка: місто Oak Ridge, TN побудовано у 1942, як виробничий майданчик Мангеттенського проекту. Більшість працівників--жінки.

На задньому плані один-єдиний male, у менеджерському аутфіті, ггг.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Насхай Байгалмаа:

"тут якось піднялась трохи дивна для мене тема шо ось на круїзи їздять тікі старі пердуни. для мене непанятна чому це вас бентежить, бо ніякої ні явної, ні тайної загрози старушка з клюкой і її хазбенд з прибитою іржавим цвяхом до грудей табличькою із написом Альцгаймер (це не прізвище хвудболіста) не представляють, хіба шо вони і іже з ними вижеруть на сніданку всі prunes,

пожилі люди їх їдять шоп просрацця і це діствітільно Страшна Сила, я колись на Алясці з бодуна випив літрову пляшку prune juice і думав шо єсі мене не розірве на старті, як це чясто трапляєцця з ракетами, то я на касмічіську орбіту вийду так швидко шо ніяке ПВО мене на помітить на радарах.

а от кого треба боятись, скажу вам авторітетно, так це ДІТЕЙ. от коли повна жопа дітей, починаючи від немовлят які генерують візг тисячу децибел і закінчуючи мрачьними підлітками в чорном, так ось на такий круїз я б нікому не бажав би потрапити. кстаті, якась компанія круїзна так і пише в своїй рекламі "дітей ми на борт НЕ БЕРЕМ!". дєдушкі і бабушкі їм бач, не нравляцця. кумедні ви люди."

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

"He [Stephen] proves by algebra that Hamlet's grandson is Shakespeare's grandfather and that he himself is the ghost of his own father."
-- Buck Mulligan

Коли дохтур Ліза Менгеле вивозила дітей з Донбасу у невідомому напрямку, жодна кацапська істота не поцікавилась, що сталося з тими дітьми, куди вони поділися.

Жодна кацапська істота не цікавилась, що відбувалось з дітьми на окупованих територіях посеред приїхавших зі святої Росії насильників, катів і вбивць; ім байдуже, що відбувається з дітьми на окупованих територіях зараз.

Але українці раптово стали keen to know, як кацапи змушують свого малого вилупка декламувати, як папугу, Шекспіра у совєтському перекладі (I presume, for I didn't watch the video evidence), чому на це реагують міліціонери і як огидні московити, які думають що вони є the intelligentsia, і які зазвичай голосно ссуть собі у штани від остраху, цього разу хоробро відстоюють своє право декламувати, як папуги, "Шекспіра" де їм заманеться.

Все це чомусь дуже цікавить українців.

henry_flower: A melancholy wolf (Default)

Колись чув про банкіра, який приручив осу.

Наразі я, 3й ранок поспіль, помічаю що до мене прилетіла пухнаста бджола.

Я йду на кухню за кухонним рушником, згортаю його у кілька разів і бережно хапаю комаху. Вона починає битися та дзижчати ("WTF, dude! I was just handing out here humming my own business, you fascist!"); я кожного разу нервово думаю, як вона може мене вразити через декілька прошарків тканини.

Тоді я відкриваю вікно та стрімко витрушую рушник. Бджола перестає дзижчати та повільно відлітає. Я відчуваю як вона каже "That was very kind of you, dumbass, you almost broke my legs".

September 2017

M T W T F S S
     12 3
45 6 78910
111213 14 15 16 17
18 19 2021222324
252627282930 

Expand Cut Tags

No cut tags