henry_flower: A melancholy wolf (Default)
henry_flower ([personal profile] henry_flower) wrote2017-03-19 11:40 pm

Чому Railroad Tycoon ніколи не був популярним в Україні

Днями на HN був звичайний перепис старих пердунів--згадували який з Railroad Tycoon (1990) був гарний a business simulator.

Коментарі з abandonware:

The version I had (when I bought it FOR REAL in 1990) couldn't let me have more than $30,000,000. it would peg out at $29,999,999. As well, there was a limit to the number of stations you could build. And, when you score too high, you're ranked as a Hobo instead of President. Anyone else experience this?

The first computer I played it on ran at 8 MHz. It almost ran in real time. The speed of the processor actually affected the revenue you got at each station, and the value of the bonus you got.

Мені завжди здавалось, що RT (в моему випадку, версії 2 і 3)--то була іграшка, про яку всі навколо казали "дуже цікаво", але в яку, в дійсності, ніхто не грав. Хтось з однокурсників мені давав диск з RT2 і RT3, я грав по кілька годин (спочатку, здається у 2гу), але швидко здавався--правила ввижалися занадто складними.

Сьогодні подивився на архіви з оригінальною RT1 і вкотре розчулився від гамериканських manuals. 1990 рік, разом з флоппі, покупець отримував справжню 150+ ст. книжку, де було все: від чудових historical references

і інструкцій по фінансовим операціям з акціями та облігаціями

до опису виграшних стратегій.

Мабуть, якщо би я мав тоді отаку the manual, починати грати було б набагато простіше.

АФРИКАН СВИРИДОВИЧ
Ех, нам би так!

МУРЗІК
Вам так не буде.

З іншої сторони, стає стає зрозумілим відсутність популярності таких іграшок в Україні, де

a) ніхто нічого не знає (і знати не хоче) про фінансові ринки;

b) ігри, де мета не імбецильне вбити-всіх/побудувати-якесь-ідіотське-середньовічне-село, а заробляти віртуальні гроші таким чином, щоб profits не опускалися нижче певного рівня відносно до конкурентів, викликають реакцію "хм...";

c) гуманітарної освіти не існує; тут можуть навчити як писати простий компілятор ~1970 року, але arts і social sciences відомі на тому ж рівні, як вони були відомі амазонським аборигенам до Portuguese conquests. Всі існуючи "гуманітарні" вузи в Україні підлягають спаленню (чим раніше це буде зроблено, тим краще);

d) тривалість концентрації уваги у людей впевнено прямує до 9 сек. max, як у золотої рибки карася;

e) [злісний пункт про кіно, серіали, фейсбук, який я не бачу сенсу пояснювати];

f) 0-ва англійська.

errorrishe: (Default)

[personal profile] errorrishe 2017-03-19 10:30 pm (UTC)(link)
из гуманитариев +- еще живы музыканты но и то с кучей оговорок ( подготовка матерых балалаешников - не особо интересное достижение)
а 0вай английский это очень больно ( после матфака у меня он по моему стал мнимым вместо нулевого)
jurgen: (Default)

[personal profile] jurgen 2017-03-19 10:54 pm (UTC)(link)
Помню мне уже ближе к 04му году попалась игрушка-симулятор современной подводной лодки. На диске в pdfе лежала инструкция на ~800 страниц (eng).
Метод тыка естессно не сработал, но желание поиграть было на столько сильным, что пришлось изучить. :( Правда, оно стоило того.
ukurainajin: (Default)

[personal profile] ukurainajin 2017-03-20 12:25 am (UTC)(link)
Я англійську до початку міжнародних відносин вивчав саме за іграми :)
bytebuster: (Default)

[personal profile] bytebuster 2017-03-20 05:05 am (UTC)(link)
Усе так, хароший крик душі. ППКС.
jurgen: (Default)

[personal profile] jurgen 2017-03-20 12:30 pm (UTC)(link)
Аааа, я в юности обожал такие вещи. У меня был ka-52 против rah-66 (вертолётный сим), где управление было на всю клаву + дополнительные сочетания. Всё помнил наизусть, ну или почти всё.
Правда, когда ближе к десятым появился DCS Ка-50, где было сэмулировано всё, абсолютно все системы до последней кнопки, то я сначала распечатал инструкцию по взлёту страниц на 40. И даже пытался её запомнить. А потом как-то понял, что ебись оно всё конём.)))
Edited 2017-03-20 12:48 (UTC)
jurgen: (Default)

[personal profile] jurgen 2017-03-20 04:02 pm (UTC)(link)
Посадка - всё тож самое, только в обратном порядке. :))) На сколько помню.
Сама посадка проще, чем самолётная или например на Ми-24, ибо Ка-50 умеет в нормальное зависание, чего на 24 и кажется на 28 толком не предусмотрено.