henry_flower: A melancholy wolf (Default)
henry_flower ([personal profile] henry_flower) wrote2017-02-17 12:25 am

Реконструкція. Ірландський досвід

В Ірландії, яку чомусь дуже люблять деякі українці (які, не знаючи історії острова, завзято намагаються проводити феноменально ідіотські паралелі між the UK і Росією), в Ірландії, у файному місті Кілкенні є стара церква St Mary's.

Церква побудована у 1205 і виглядає досить затишно:

Свого часу, Кромвель, наводячи пресвітеріанський порядок серед дурнуватих ірландських попістів поблизу Кілкенні, завзято гепнув з гармати частину замку з повстанцями, але наблизившись до St Mary's залишив її незайманою.

У 20 ст. будівля церкви почала почала руйнуватися. Кілька років тому, кілкенніціанці вирішили відновити зруйновані частини і перебудувати церкву у музей.

Результат (2017) вийшов таким:

I don't even.

Можливо я неправий. Можливо між українцями і ірландцями дійсно існує трансцендентальний зв'язок і вся різниця між ними і нами тільки у різниці наявного капіталу: в Україні би замість божевільно дорогих свинцевих листів використали би улюблену, перевірену часом вагонку.

p35: (їжачок під мухою)

[personal profile] p35 2017-02-17 08:53 am (UTC)(link)
100% ))

але якщо серйозно, коли той шкандаль був стосовно схожого за виглядом страховиська на Андріївському, то відбріхувалися, що згідно рекомендацій ЮНЕСКО тре щоб дуже відрізнялося від попередньої будівлі, щоб не вводити в оману та не псувати цілісність історичного комплексу, тобто стилізація під старовину заборонена.